Daha İyi Sosyal Medya Pazarlamasıyla İmajınızı Geliştirin | Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali

Daha İyi Sosyal Medya Pazarlamasıyla İmajınızı Geliştirin

Geçmiş yıllarda, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya siteleri öncelikle aile fotoğraflarını paylaşmak veya günlük hayatınız hakkında konuşmak için çıkış noktası olarak kullanılıyordu. İnsanlar bu siteleri bu amaçlar için kullanırken aynı zamanda çok etkili pazarlama araçları haline geldiler. Aşağıdaki makale, işletmenizi pazarlamak için sosyal medyanın nasıl kullanılabileceğini size öğretmeye yardımcı olacaktır.

Genel stratejinizin neyi içereceğine karar verirken zaman ayırın. Net bir stratejiniz yoksa ve bir sosyal siteden diğerine atlarsanız, zaman ve para kaybı yaşayabilirsiniz. Tüm kaynaklarınızı en iyi şekilde kullanan teknikleri kullanın ve sabırla ilerleyin.

Rahatlayın, bu sadece çevrimiçi bir konuşma. E-posta, her şeyin iyi, kötü ve çirkin tarafını anlamayan şirketlerin pantolonunu korkutmak için kullanılırdı. Artık iletişim kanalıdır. sosyal medya yeni kanal ve tek yapmanız gereken oturup müşterilerinizle konuşmak. İstedikleri ve ihtiyacınız olan şey bu.

Daha fazla ziyaretçi çekmenize yardımcı olmak için sitenizi niş sosyal medya siteleri aracılığıyla tanıtmalısınız. Niş sosyal medya sitelerinin harika yanı, size çok sayıda hedeflenmiş trafik gönderebilmeleridir. Niş site küçük olsa bile, ürününüzle zaten ilgilendikleri için sitenizden bir şeyler satın alma olasılığı daha yüksek olan kaliteli ziyaretçiler gönderebilir.

Müşterilerin öğelerinizi derecelendirmesine, yorumlamasına ve sıralamasına izin verin. Bu işlevleri sitenize eklemek, kullanıcıların en popüler içeriğe karar vermesini sağlar ve onlara söz verir ve aynı zamanda onları aktif bir katılımcı yapar.

Ürününüzü tanıtmak için sosyal medyayı kullanıyorsanız ve bir blog yazısı yazdıysanız, bunu Facebook sayfanızda da yayınlayın. Bu şekilde, arkadaş listenizdeki herkes blog yayınınıza erişebilir. Aynı durum diğer sosyal ağ siteleri için de geçerlidir.

Takipçi kitlenizi gerçekten artırmak için sadece ürün satmanın ötesine geçmeniz gerekiyor. Nişiniz veya sektörünüzle ilgili dış sağlayıcılardan bağlantılar veya hikayeler yayınlayın. Takipçilerinize sorular sorarak, yarışmalar yayınlayarak veya resimler ekleyerek ve yorumlarını teşvik ederek sohbete katılmalarını sağlayın. Takipçilerinizi meşgul etmenin ve dahil etmenin yollarını bulun. Stratejik ürün yerleştirmeye odaklanmak yerine, başkalarıyla etkileşim kurmak için ürünlerinizin kullanımını vurgulayın. Markanız ile müşterilerinizin cüzdanları yerine yaşam tarzları ve kimlikleri arasında bir ilişki kurmayı hedefleyin.

LinkedIn’i ihmal etmeyin. LinkedIn, Facebook veya Twitter’dan daha az popülerdir, ancak bu sitede son derece etkili kullanıcılar bulabilirsiniz. Makalelerinize bir LinkedIn ‘paylaş’ düğmesi ekleyin ve içeriğinizi LinkedIn’de paylaşan birinin düzinelerce insanın diğer web sitelerinde paylaşmasına neden olma olasılığı yüksektir.

sosyal medya pazarlamasını farklı bir ışıkta görmenin zamanı gelmiş olabilir. Artık sadece Farmville ve hashtag’lerle ilgili değil. Bu, yeni müşteriler bulmanız için bir fırsattır. Bu makalenin tavsiyelerine göz attıktan sonra, sosyal medyanın potansiyelini kendi kullanımınız için kullanma konusunda bazı iyi fikirlere sahip olmalısınız. Bu popüler web sitelerinden bazılarında oturum açın ve çalışmaya başlayın!Bans Media Alper Tekin

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız.

Yorum bırak

Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali
Logo
Register New Account
Reset Password
Ürün karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0
Ninja Silhouette 9 hours ago

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Alışveriş Sepeti