Destinasyon Pazarlamasında Sosyal Medya Nasıl Çalışır? | Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali

Destinasyon Pazarlamasında Sosyal Medya Nasıl Çalışır?

CVB veya turizm büronuz, destinasyon pazarlama planında sosyal medyayı kullanıyor mu? Değilse, ne bekliyorsunuz?

Yakın tarihli bir araştırmaya göre, ankete katılan tüm pazarlamacıların yüzde 81’i, sosyal medya çabalarının işlerine maruz kalmasını sağladığını ve pazarlamacıların yüzde 61’inin Web trafiğinde bir artış gördüğünü söyledi. Hedefiniz sosyal medyadaki trendlere ayak uyduramıyorsa, CVB veya turizm büronuz para kaybediyor. İşte sosyal medyayı kullanarak seyahat acentenizi pazarlamanın birkaç yolu.

1. İnsanların varış noktanız hakkında neler söylediğini öğrenmek için Facebook ve MySpace gibi sosyal ağ sitelerinde grupların ve bireylerin ilgi alanlarını arayın.

2. Daha geniş bir izleyici kitlesi oluşturmak için blog makalelerinizi Digg, Delicious, Reddit ve diğer sosyal imleme sitelerinde yayınlayın.

3. Arama motoru sonuç sıralamalarınızı iyileştirmek için Google Anahtar Kelimelerine dikkat ederek seyahat blogunuzu sürekli olarak yeni bilgilerle güncelleyin.

4. İlişkileri sürdürmek ve geri gelmelerini sağlamak için dostlukları turistlere (eski ve gelecekteki) genişletin.

5. Gideceğiniz yerle ilgilenen kişiler arasında bir topluluk oluşturmak için turistler tarafından çekilen fotoğrafları birbirine bağlamak için fotoğraf paylaşım sitelerini kullanın.

6. Twitter seyahat fırsatları ve paketlerinin yanı sıra alan inşaatı, yeni işletmeler, etkinlikler ve festivallerle ilgili güncellemeler.

7. Takipçilerinizi artırmaya yardımcı olmak için sosyal medya aracılığıyla yarışmalar ve promosyonlar sunun.

8. Turistler için başka bir iletişim seçeneği sağlamak için Facebook ve Twitter’a özelleştirilmiş URL’ler oluşturun. (ör. facebook.com/yourcvbhere)

9. Gelecekteki turistlere daha fazla bilgi sağlamak ve profillerinize daha fazla trafik çekmek için bölgenizdeki tüm işletmeler arasında bir ağ veya çevrimiçi topluluk oluşturun

10. Varış noktanızda katılabileceğiniz farklı etkinliklerin videolarını bir YouTube hesabında yayınlayın.

Birçok sosyal medya platformunda aktif olarak yer almak, yalnızca CVB’nize veya turizm büronuza daha fazla maruz kalmanızı sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda insanları tekrar Web sitenize yönlendirecektir.Bans Media Alper Tekin

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız.

Yorum bırak

Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali
Logo
Register New Account
Reset Password
Ürün karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0
Ninja Silhouette 9 hours ago

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Alışveriş Sepeti