Doğru Yapılan İşletmeler için Sosyal Medya: Martell Home Builders | Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali

Doğru Yapılan İşletmeler için Sosyal Medya: Martell Home Builders

Birçok şirket sosyal medya kervanına atladı, ancak hepsi iyi bir iş çıkarmıyor. İyi haber şu ki, bazıları sosyal medyayı benzersiz, yaratıcı ve başarılı şekillerde kullanıyor. Böyle bir şirket Martell Home Builders’dır.

Martell, işlerini ilerletmek için emlakçılara güveniyordu, ancak sosyal medyayı kullanmaya başladıklarından beri, doğrudan tüketiciye yönelik bir model oluşturdular ve aracıyı ortadan kaldırmayı başardılar.

Çevrimiçi pazarlama çabaları, öncelikle blog yazmayı kullanan ve müşterilerinin ihtiyaçlarını “Yeni Ev Sahipleri için Olması Gereken 14 Araç” gibi makaleler yazarak karşılamaya odaklanan bir stratejiyle başladı. İnsanlara e-posta yoluyla blog yazılarına abone olma fırsatı vererek okuyucularını artırdılar.

Ayrıca müteahhitlerinin araçlarına GPS izleme cihazları yerleştirdiler, böylece müşteriler her zaman müteahhitin nerede olduğunu bildi ve böylece müşterinin zihnini rahatlattı.

Ev inşa etme deneyimini daha sosyal hale getirmek için inşa edilen evlerin fotoğraf galerilerini oluşturdular. Bu, ev alıcılarının evin gidişatını izlemelerine ve heyecanlarını arkadaşları ve akrabaları ile paylaşmalarına olanak sağladı. Bu sadece müşterilerini memnun etmekle kalmadı, aynı zamanda çevrimiçi yayınlanan fotoğraflar aracılığıyla sosyal kanıt ve görünürlük kazanma fırsatı da sağladı.

Martell, Facebook Beğen kutusunu web sitesine ekledi. Bu pencere öğesi gerçek zamanlı olarak güncellenir ve her site ziyaretçisi olduğunda içeriği doğrudan Martell’in Facebook Sayfasından alır. Beğeni kutusu aynı zamanda sosyal kanıt için harika bir fırsat çünkü sayfalarını kaç kişinin beğendiğini gösteriyor.

Facebook Beğen kutusu widget’ının en güzel yanlarından biri, web sitesi ziyaretçilerinin bir web sitesinden ayrılmadan Facebook’ta hayran olabilmeleridir! Bir siteden ayrılmadan bir Facebook sayfasını beğenebilmek, ziyaretçileri bir sitede daha uzun süre kalmaya teşvik etmenin harika bir yoludur.

Evin inşa edilirken fotoğraflarını sağlamak ve müşterilerin her zaman müteahhitlerin nerede olduğunu bilmelerini sağlamak, müşterileri ile güveni artırmanın yaratıcı yollarıydı.Bans Media Alper Tekin

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız.

Yorum bırak

Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali
Logo
Register New Account
Reset Password
Ürün karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0
Ninja Silhouette 9 hours ago

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Alışveriş Sepeti