Girişimciler için Sosyal Medya 101 | Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali

Girişimciler için Sosyal Medya 101

sosyal medya kuruluşlarının pazarlama faaliyetlerinizde kullanabileceğiniz değerli araçlar olduğu inkar edilemez. Ancak, işletme sahipleri için başarının anahtarı, sosyal medyada geçirdikleri zamanı mantıklı bir şekilde planlamaktır.

Kullanacağınız sosyal medya türlerini, nelerin duyurulabileceğini ve ne sıklıkta paylaşımda bulunacağınızı düşünmeniz gerekecek. sosyal medya etkinliklerini hızlandırmak, pazarın aşırı doygunluğunu önler.

İçeriği taze tutmak da zor olabilir. Kendinize sorun: Değerli bir amaç için bağış toplama kampanyası yürütmenin bir yolu var mı? Ofisiniz gıda bankası için eşya toplamaya istekli mi? Piller ve ampuller gibi ürünler için geri dönüşüm kutuları ve müşterilerinizin de kullanabileceği iade edilebilir içecek kutuları kurmaya karar vermiş olabilirsiniz. Ya da belki ofisiniz bir yarışma düzenleyebilir. Belki işyerinizde bazı iyileştirmeler yapıldı veya binaya yeni bir duvar resmi yapıldı. Belki bağlantılarınızla bir proje gerçekleştirebilirsiniz. Belki satışlar veya indirimler için bir duyuru yayınlayabilirsiniz.

sosyal medya, bir parçası olduğunuz davaları, bağış toplama etkinliklerini ve topluluk etkinliklerini kutlamak için işletmeniz için harika bir fırsat sunar. Başarılarını ve dünyaya katkılarını da kutlayabileceğiniz için, ağ kurduğunuz kişileri desteklemek için harika bir yoldur. Ve elbette, kişilerinizle görüşmeleri sürdürmek için ağ oluşturma fırsatlarını davet etmek için kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra, topluluk ve hayır etkinliklerini desteklemek, çalışanlarınıza, tedarikçilerinize ve müşterilerinize fark yaratmaya önem verdiğinizi söyler.

Çoğu zaman bir sosyal medya kampanyası fikri veya ele almak istediğiniz bir konu aklınıza gelir, ancak henüz bunu takip etmek için zamanınız yok. Bu fikri not edin, böylece daha sonra geri dönebilirsiniz. Bu şekilde hiçbir fırsat kaçırılmaz.

Rastgele gönderilerle acele etmeden önce, her olay hakkında nasıl heyecan yaratmayı planladığınıza ve sonuç olarak ne beklediğinize karar vermek önemlidir.

İşte başka bir ipucu: Masaüstünüzde, beyin fırtınası oturumları sırasında sizin ve çalışanlarınızın oluşturduğu sosyal medya tanıtımlarını içeren birkaç belge bulundurun. sosyal medya çabalarınızı iyi organize edecek ve günün en yoğun saatlerinde öğe göndermek kolay olacaktır.

Peki paylaşım yapmak için günün en iyi saatleri nelerdir? Bu gerçekten kimi hedeflediğinize bağlıdır – yaşları, ilgi alanları vb. İş için Facebook’ta paylaşım yapmak için en iyi günler Perşembe ve Cuma günleri 11:00 ile 13:00 (Pasifik) arasıdır. Saat 11:00 daha fazla paylaşım getirirken, 13:00’e yaklaştıkça daha fazla beğeni ve bağlantı tıklaması elde edilir. Twitter için, öğle yemeği saatlerinde 11.00-13.00 arasında paylaşım yapmak en iyi zamandır. Ancak hafta sonları Twitter’da %30 daha fazla aktivite gösteriyor. Hafta boyunca tipik iş faaliyetleri nedeniyle, LinkedIn’de paylaşım yapmak için en iyi günler Salı ve Perşembe günleridir. LinkedIn gönderilerini planlamak için en iyi zaman dilimleri 5-6:30 ile 3-5 PM (Pasifik) arasındadır. Google+ kullanıyorsanız, Salı ve Çarşamba günleri 7-9 AM arasında planlanan yayınlar en etkili olanlardır.

Hangi zaman diliminde çalışmaya karar vermiş olursanız olun ve kaç tane sosyal medya kuruluşunu denemek isterseniz isteyin, sosyal medyada olmak ödüllendiricidir. Birçok farklı satış noktasındaysanız ve bunları çok zor bir zaman dilimi içinde yönetme fikrini bulursanız, sizin için birkaç seçenek vardır. Bu görevi sizin için yerine getirmesi için bir personel atayın (veya çocuğunuza ödeme yapın). Alternatif olarak, belirli günlerde mesaj göndermenizi hatırlatmak için cep telefonunuzda alarmlar planlayın. Çok meşgul olduğunuzda, gönderileri otomatik yayınlamak için önceden planlamanıza izin veren çok sayıda çevrimiçi hizmet vardır.

Sosyal medyayı kullanma şekliniz, mecraya (Instagram vb.) ve şu anda üzerinde çalıştığınız ürün, hizmet veya kampanyanın türüne ve ulaşmaya çalıştığınız kişinin türüne göre değişiklik gösterecektir. Hedef kitlenizin ne zaman çevrimiçi olduğunu, kaç yaşında olduklarını, çevrimiçi olduklarında ne yaptıklarını, ne kadar süre çevrimiçi olduklarını ve en çok ne zaman ilgi ve merak duyduklarını düşünün. Belki bir müşteri anketi bunu belirlemenize yardımcı olabilir.

Önerilen bu etkinlikleri yaparak, sosyal medyada daha az zaman harcandığını ve etkinliklerinizin çok daha etkili olduğunu fark edeceksiniz. Daha fazla iş tavsiyesi için Brummets’in kitabına göz atın: Yazdığınız herhangi bir hizmet, ürün veya kitap için değerli iş tavsiyeleri sağlayan Purple Snowflake Marketing.Bans Media Alper Tekin

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız.

Yorum bırak

Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali
Logo
Register New Account
Reset Password
Ürün karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0
Ninja Silhouette 9 hours ago

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Alışveriş Sepeti