İşletmeler Neden Sosyal Medyada Reklam Verir? | Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali

İşletmeler Neden Sosyal Medyada Reklam Verir?

Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal medyalara reklam yerleştirmek, takipçileri artırmanın, e-posta listenizi oluşturmanın ve hedef kitlenizle daha fazla etkileşim kurmanın etkili bir yoludur.

Sadece birkaç fare tıklamasıyla pratik olarak ideal hedef kitlenize ulaşabilir ve dokunabilirsiniz. Ama önce onların dikkatini çekmelisin. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, kitlenizin takıldığı sosyal platformlarda reklam vermektir.

Ucuz

Facebook, Instagram ve Twitter gibi herhangi bir sosyal platforma 20$ gibi düşük bir ücretle reklam yerleştirebilir ve sonuç alabilirsiniz. Bir reklamı ucuza test edebilir, ince ayar yapabilir, daha iyi hale getirebilir ve ardından yeniden yayınlayarak istediğiniz yatırım getirisine göre bütçenizi artırabilirsiniz.

Etkili

Ücretli reklamlar çok işe yarıyor çünkü pek çok insan düzenli olarak sosyal medyada bulunuyor. Reklamı doğru bir şekilde planlarsanız, sadece kitlenizle daha fazla etkileşime giriyormuşsunuz gibi görünecektir. Reklamın bir TV reklamı gibi görünmesini değil, daha çok değerli bilgiler içeren başka bir paylaşım gibi görünmesini istiyorsunuz.

Hedefleme Harika

Hedef kitlenizi sosyal platformlarda lazerle hedefleyebilmeniz, ücretli reklamları kullanmaya başlamak için yeterli bir nedendir. Örneğin, sitenize daha önce gitmiş ancak satın almadan ayrılan kişilere reklam gösteren yeniden pazarlama kampanyaları yürütebilirsiniz.

Marka Bilinirliğini Artırır

Birisi reklamınızı tıklamasa bile, yine de yayınlarında görebilir. Bu görme geri alınamaz ve bunu ne kadar çok görürlerse, reklama göre hareket etme olasılıkları o kadar artar.

Potansiyel Müşterilerinizin Dönüştürülmesi İçin Daha Fazla Fırsat Sağlar

Gerçekten daha fazla potansiyel müşteriyi dönüştürmek istiyorsanız, sosyal medyada doğrudan ücretli bir reklam, bunu başarmanın mükemmel bir yoludur çünkü normal bir gönderiden daha fazla kişiye ulaşırsınız.

Markanızın Otoritesini İyileştirir

Çoğu sosyal medya reklamı, gönderide “sponsorlu” kelimesi görünen reklamlar olduğunu gösterir. Bu olumsuz gibi görünse de, öyle değil. sosyal medya reklamlarına para harcayan biri olarak görülüyorsanız, kitleniz nişinizde para kazandığınızı anlayacaktır. Bu daha sonra sizi zihinlerinde otorite konumuna getirmeye başlayacaktır.

Web Sitenize Daha Fazla Trafik Getirir

sosyal medya reklamları web sitenize daha fazla trafik getirecektir. Bunları, reklamı yerleştirdiğiniz sosyal medya sitesine özel harika bir açılış sayfasına gönderdiğinizden emin olun.

E-posta Listenizi Daha Hızlı Oluşturur

Bir freebie (kurşun mıknatıs) sunmak için sosyal medya reklamlarını kullanmanın, listenizi daha hızlı oluşturmanıza yardımcı olacağına şüphe yoktur. Ancak çok hedefli olması, ciddi bir sorunu kolayca çözmesi ve kullandığınız sosyal medya platformu ile doğru bir şekilde kurulması gerekiyor.Bans Media Alper Tekin

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız.

Yorum bırak

Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali
Logo
Register New Account
Reset Password
Ürün karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0
Ninja Silhouette 9 hours ago

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Alışveriş Sepeti