İşletmeniz İçin En İyi Sosyal Medya Platformu Hangisi | Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali

İşletmeniz İçin En İyi Sosyal Medya Platformu Hangisi

Yeni dijital dünyada işletmeler, kendilerine yepyeni bir pazarlama ürünleri sunan platformlar keşfediyor. Bu, hizmeti satmak için gereken demografiye tam olarak uyan kitleleri bulma yeteneğini içerir. Artık internette bir işletmeyi pazarlamak için kullanılabilecek birçok ağ platformu var. Artık Facebook, Google+ ve Twitter gibi sosyal ağ sitelerinin bir şirketin satışlarını artırdığı tespit edildi. Bu yazıda şu anda mevcut olan en popüler sosyal ağ sitelerine bir göz atacağız ve bunları ticari pazarlama için kullanırken her sitenin artılarını ve eksilerini özetleyeceğiz.

Facebook

Facebook şu anda en popüler sosyal ağ platformudur ve arkadaşlar ve aile ile iş müşterileri arasında bağlantı kurmak için kullanılabilir. Aynı zamanda, bir ağ içinde başkalarına hitap edebilecek medya ve veri yayınlama yeteneğine odaklanması sayesinde, markaları ve ilgi çekici konuları bulmak için de kullanılabilir. Aynı zamanda en popüler platformlardan biridir ve en fazla kullanıcıya sahiptir.

LinkedIn

LinkedIn, Facebook’a benzer bir sitedir, ancak iş odaklı bir ağa odaklanır. Aynı hizmetlerle ilgilenen diğer iş sektörleriyle ağ kurmak için harika bir yerdir. Ancak, daha profesyonel ağ sitelerinden biridir ve daha geniş bir kitleye hitap etmeyecektir.

heyecan

Twitter, Facebook’un sahip olmadığı avantajlara sahip başka bir sosyal platformdur. Twitter, Facebook’tan daha odaklıdır ve daha küçük, daha az resmi gönderiler için tasarlanmıştır. Bu, bilgiyi odakladığı ve izleyicileri tarafından daha sindirilebilir hale getirdiği için bir avantajdır.

Google+

Google+ nispeten yeni bir platformdur ve ticari pazarlama için etkili bir web sitesi olarak tam potansiyelini henüz göstermemiştir. Ancak platformun popülaritesi arttıkça pazarlamada etkili bir araç olarak kullanma yeteneği artıyor.

Youtube

YouTube, kullanıcıların video yüklemesine izin veren bir platformdur. Ancak, Facebook’tan sonra en popüler ikinci sosyal ağ sitesidir. Video içeriği, işletmeler için güçlü bir araçtır. İster viral olsun, ister sadece Google’da listelensin, görsel mecra müşteri çekmede çok etkilidir.

Pinterest ve Instagram

Pinterest ve Instagram, medya çıktılarını görüntülere odaklayan iki ağ sitesi daha. Bu, ürün ve hizmetlerini görsellerle göstermek isteyen işletmeler için harikadır. Bu ağ siteleri basit ve etkilidir ve takipçilerin resimlere yorum yapmalarına ve bunları kendi profillerinde yeniden bloglamalarına olanak tanır.

Genellikle bir ağ platformu seçmek ve buna bağlı kalmak en iyisidir. Facebook en popüler ağlardan biri olmasına rağmen, bir işletme için en iyisi olmayabilir. Ana rakiplerinizin ağ oluşturma platformu olarak ne kullandığını kontrol etmeye değer olabilir, çünkü bu size hizmetinizi satın alacak ve ürünlerinizi satın alacak kişileri nerede bulabileceğiniz konusunda iyi bir fikir verecektir.Bans Media Alper Tekin

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız.

Yorum bırak

Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali
Logo
Register New Account
Reset Password
Ürün karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0
Ninja Silhouette 9 hours ago

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Alışveriş Sepeti