Mobil Web Tasarımı - Tasarımda Yeni Dönem | Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali

Mobil Web Tasarımı – Tasarımda Yeni Dönem

Cep telefonu sadece bir cep telefonu olmayı bıraktığından ve aşağı yukarı taşınabilir bir cep bilgisayarı haline geldiğinden, hepimizin günlük olarak etkileşim kurma ve çalışma şeklimizi değiştirdi.

“Cep telefonu” terimi, iletişim kurmanıza, oyun oynamanıza, fotoğraf çekmenize, uydu navigasyon sistemi kullanmanıza, metin yazmanıza, müzik dinlemenize, e-posta, sosyal ağ yapmanıza ve internette gezinmenize izin veren tüm taşınabilir paketi ifade eder. İnternete eklediği kolaylıklar sayesinde iş dünyasının vazgeçilmez bir aracı ve sadece bir sosyal ağ aygıtı haline geldi.

Web yöneticileri ve site sahipleri artık internetin kaliteli mobil sağlayıcıların çoğu tarafından kolayca erişilebilir olduğunu, bunun yepyeni bir pazarlama, promosyon ve doğrudan satış dünyasının kapılarını açtığını fark ediyor. Ancak web siteniz bir cep telefonunda görülebilir mi?

Google artık, programcılar ve geliştiricilerin masaüstü sürümlerini oluşturmadan önce uygulamaların ve yazılımların mobil sürümlerini oluşturduğu “önce mobil” bir işletmedir. Google’ın başkanı ve CEO’su Eric Schmidt

Web siteleri tasarlanırken PC için tasarlanmışlardı. Daha sonra dizüstü bilgisayara ve ardından geniş ekrana uyarlanmaları gerekiyordu. Artık cep telefonu için tasarlanmış olmaları zorunludur.

Bir web tasarımcısı olarak, web siteniz erken bir aşamada bir cep telefonunun ekran boyutuna uyarlanmadıkça, site sahiplerinin mobil dünyada çok sayıda potansiyel müşteri ve dönüşüm kaybedebileceğini buldum. Bilgisayar ekranı cep telefonundan o kadar farklıdır ki, sinir bozucu kaydırmaya, zayıf gezinmeye, aşırı içeriğe, okunamayan metin veya grafiklere ve yavaş yükleme sürelerine neden olabilir ve bu da yüksek cep telefonu faturalarına yol açar.

Bu yüzden tasarım aşamasında bunu göz önünde bulundurarak ve mobil ekran için özel olarak uyarlanmış bir site oluşturmak için zaman tanıyarak mobil web tasarımı çok akıllıca bir yatırım olabilir. Ayrıca mevcut web sitenizi incelemeye değer. Düzeni değiştirmezseniz, her zaman “mobil” web sitesini tanıtmayı düşünebilirsiniz.Bans Media Alper Tekin

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız.

Yorum bırak

Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali
Logo
Register New Account
Reset Password
Ürün karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0
Ninja Silhouette 9 hours ago

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Alışveriş Sepeti