Sosyal Medya Bağımlılığımızı Ayıklamak | Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali

Sosyal Medya Bağımlılığımızı Ayıklamak

sosyal medya (Facebook & LinkedIn) ilk popüler hale geldiğinde inanılmaz bir mecra olduğunu düşündüm. Sürekli olarak lise arkadaşlarımdan veya iş bağlantılarımdan davetler aldım, Çok geçmeden her sitede yüzlerce bağlantım oldu ve oldukça iyi bağlantılarım olduğunu düşündüm. Ben de ağlarımı daha da geliştirmek için başkalarına ulaştım.

Bir girişimci olarak, tüm çevrimiçi ağların iş hizmetleri şirketimi büyütmeye yardımcı olacağını düşündüm. Hatta her iki ortamda da çevrimiçi reklamlar yayınladım. Gelecekteki iş ve kişisel bağlantılar için büyük umutlarla bu yeni çevrimiçi dünyaya hevesle girdim. Bu çabalar gelecekti – İnternet 2.0 baskısına girmiştim.

Ortaya Çıkan Sorunlar

Önemi sorgulamak yavaş yavaş geldi, ancak içimden bir sorun olduğu söylendi. Sekiz yılı aşkın süredir yüzlerce müşteriden hiçbiri şirketimi sosyal medya aracılığıyla öğrendiğini söylemedi. Özgeçmişimi gözden geçirmiş olabilirler, ancak bir sosyal medya aracılığıyla tanıtılmadık.

Bir başka şüphe duygusu siyasi yorumlardan geldi. Özellikle seçim yaklaştıkça aynı kişilerden tekrar tekrar memler veya yorumlar okumaya başladım. Sahte haberler ortaya çıktıkça, bu paylaşımların çoğunun tamamen saçmalık olduğu ortaya çıktı. Doğruluğun ötesinde, gönderiler farklı şekilde inanan okuyucuyu aşağıladı.

Dijital Bağırış

Yarı zamanlı bir işletme eğitmeni olarak girişimciliğe büyük önem veriyorum. Öğrencilere yeni müşteriler elde etmek için işlerini nasıl pazarlayacaklarını soruyorum. En yaygın yanıt, “Mesajımı tüm sosyal medyada patlatacağım.” İşte aldın. Dijital çağda başarının anahtarı, sosyal medyalarımız aracılığıyla mümkün olduğunca yüksek sesle bağırmaktır.

Pazarlama ve satış kanalları gelir ve gider, ancak bir şey aynı kalır. İnsanları ürününüz aracılığıyla hayatlarını iyileştirmeye motive eden mesajlar oluşturmak, yeni müşteriler üretir. İnsanlar bağırmaktan nefret ederler, ancak hayatlarını veya şirketlerini iyileştiren sohbetleri severler.

Siber Hakaretler

Kamu politikası söz konusu olduğunda, hiç kimse hakaret alarak oy tercihlerini değiştirmeyecek. Lisede neredeyse hiç tanımadığım birinin sürekli bağırmasından fikirlerimi değiştirecek miyim? Sosyal medyada ne yayınladığımızı düşünelim. Siyasi şeyler yayınlamak istiyorsanız, birisini durup başka bir bakış açısı düşünmeye motive edebilecek mizahi veya düşünceli bir şey düşünün.

Sosyal medyanın iş dünyasında bir rolü var. Marka bilinci oluşturma, müşteri hizmetleri ve ürün geri bildirimi için kanallar oluşturmak, genel iş geliştirme için önemlidir. Ancak ne kadar çok paylaşım yaparsanız işinizin o kadar büyüyeceği fikri tamamen yanlıştır. Pazarlama karmaşıktır. Markalaşma, mesajlaşma, çoklu kanallar, ürün kalitesi ve itibar, hepsi yeni satışlara katkıda bulunur.

Kolay Düzeltme Yok

sosyal medya, tatil fotoğraflarını görmek, çeşitli insanlarla yeniden bağlantı kurmak ve eğlenmek için eğlenceli olabilir. Akıllı olalım! Pazarlama için çok çalışmaktan başka sihirli bir hap yoktur. İş dışında, telefonu açın veya insanlarla yüz yüze görüşün. Şaşırabilirsiniz, kişisel ağınız dijital yerine gerçek olacak. Haydi Amerika, gerçek geleceğimiz bizi bekliyor.Bans Media Alper Tekin

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız.

Yorum bırak

Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali
Logo
Register New Account
Reset Password
Ürün karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0
Ninja Silhouette 9 hours ago

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Alışveriş Sepeti