Sosyal Medya Etkileri | Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali

Sosyal Medya Etkileri

sosyal medya

sosyal medya, grup odaklı girdi, iletişim, bilgi paylaşımı ve ilişkiye adanmış çevrimiçi iletişim kanallarının birleşimidir. Sosyal ağlara, bloglara, forumlara, wiki’lere ve sosyal imlemeye ayrılmış çeşitli uygulama ve web siteleri, farklı sosyal medya türlerini oluşturur. En yaygın türler Facebook, YouTube, Google+, WhatsApp, Twitter, QQ, WeChat, Qzone, OLX, Instagram, LinkedIn, Tumblr, Skype, Viber, Snapchat, Pinterest, MySpace, Meetme, Meetup, Mixi, Tout, Douban, Flickr , Buzznet, Wehearit ve Friendster Bu sosyal web sitelerinin yaklaşık 100.000.000 kayıtlı kullanıcısı vardır. Farklı sosyal medya türleri olmasına rağmen, Tüketicilerin dernek tarafından planlanan ve desteklenen web sitesi ve uygulamalar için hizmet odaklı profiller oluşturması gibi birçok ortak özelliği kullanıyorlar. Çevrimiçi arayüzler aracılığıyla paylaşılan dijital görüntüler, gönderiler, videolar, yorumlar ve veriler gibi kullanıcı tarafından oluşturulan materyal. Tüm sosyal medya türleri, bir kullanıcının profilini diğer kişi veya grupların profilleriyle ilişkilendirerek çevrimiçi sosyal ağların büyümesini sağlayan etkileşimli internet uygulamalarıdır.

Kullanıcılar genellikle bilgisayarlarda web tabanlı araçlar aracılığıyla sosyal medya olanaklarına başvururlar veya internet uygulamalarından cep telefonlarına servisler indirirler, bu servisler sayesinde kullanıcılar, kişi, grup ve kuruluşların segmentasyon, birlikte oluşturma, tartışın ve çevrimiçi görüntülenen kullanıcı tarafından oluşturulan verileri veya önceden oluşturulmuş içeriği gözden geçirin. Esnaflar, kuruluşlar, toplumlar ve kişilikler arasındaki tebliğde önemli ve yaygın değişiklikler sunarlar. Kişiler ve büyük kuruluşlar arasındaki iletişimi değiştirdi. Araştırmacılar bu değişiklikleri inceliyor ve bu değişikliklerin bir sonucu olarak yeni teknolojiler tanıtılıyor. Kavrama, müşteri, değer, erişim, oluşum, etkileşim, kullanım, yakınlık ve dayanıklılık gibi çeşitli açılardan geleneksel basılı ve elektronik medyadan farklıdır. Kanalları diyalojik bir aktarım modunda çalışırken, eski tarz medya monolojik aktarım modunu kullandı.

Facebook tüm ülkelerde yaygın olarak kullanılıyor, genç Amerikalıların yüzde 84’ü Facebook kullanıcısı. Neredeyse yüzde 60 gencin sosyal medya profilleri var, insanların çoğu sosyal paylaşım sitelerinde günde en az iki saat harcıyor ve bu sitelerde geçirilen zaman başka tür sitelerde geçirilen zamandan daha fazla. ABD’de sosyal sitelerde geçirilen toplam süre 2012 yılında 66 milyar dakika iken şimdi 121 milyar dakikaya ulaştı. Profesyonel beklentiler ve finansal kar kaynağı haline geldi.

Sosyal medyanın birçok iyi ve kötü etkisi vardır. Gerçek veya sanal gruplarla bağlantı kurma şansı verir ve işletmeler, finansörler, hayır kurumları ile destek grupları, politikacılar ve idareler için gerçek bir tanıtım aracıdır. Önemli kullanımının üzüntü, siber zorbalık, çevrimiçi zulüm ve dolaşma nedeni olduğu da kanıtlanmıştır.

Sosyal medyayı insanları bir araya getirme yeteneğiyle tanımlayamayız, bu açıklamaya göre telgraf ve telefon türleri olabilir, Aslında sosyal medya genellikle Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest, Snapchat, Instagram gibi sosyal ağ sitelerini telaffuz etmek için kullanılır. ve Wechat, günlük işlerini ve rutin işlerini yaparken fikirleri, görüntüleri, videoları paylaşmak, birbirleriyle konuşmak ve yeni şeyler, olaylar ve olaylarla birbirlerini güncellemek için özel Profillerini kullanmalarına izin verir.

Sosyal Medyanın Özelliği-Virüs Gibi Yayılan İçerik

Bazen sosyal sitelerde yayınlanan içeriklerin sosyal ağlarda bir virüs gibi yayılma olasılığı vardır. Kullanıcılar, başka bir kullanıcı tarafından yayınlanan içeriği sosyal ağlarında yeniden paylaşacak ve daha fazla paylaşıma neden olacaktır. Kuzey Kore Atom Bombası Patlaması gibi paylaşımlar, Michel Jackson’ın ölüm haberi gibi hızlı haberler, bu haberin sosyal paylaşım sitelerini kullanan kişiler tarafından hızla paylaşılıp yeniden paylaşılmasıyla internet sunucularını çökertti. Bu, virüs bulaşmış bir kişiden diğer kişilere viral bir hastalığın yayılması kavramıdır. Bazı kişiler, Gruplar ve Kuruluşlar bir haberin bu Viral Yayılımını etkili bir Tanıtım yolu olarak kullanır.

Hücresel Uygulamaların Kullanımı

Sitelere erişmek için Cep telefonunun kullanılması bu sitelerin popülaritesinde büyük bir faktördür, Artık sosyal medyayı kullanmak eskisinden daha kolay, özel ve ucuz, Akıllı Telefon interneti kullanımı çok “Kullanışlı” bir şey haline getirdi genç nesil tarafından. Artık gençler televizyon izleyerek vakit geçirmekten çok sosyal medya sitelerinde etkileşim kurarak vakit geçiriyorlar. Akıllı telefon yardımı ile her türlü siteye kolayca ulaşılabilir, içerik eklenebilir, paylaşılabilir, gönderilebilir, alınabilir, durum güncellenebilir sesli ve görüntülü aramalar masaüstü bilgisayar veya dizüstü bilgisayar kullanmadan daha kolay yapılabilir. Wi-Fi teknolojisinin kullanımı, bir ailenin tüm üyelerinin internet bağlantısı kullanmasını sağlamıştır. Tüm aile bireyleri internet sitelerini kendi beğeni ve beğenmediklerine göre, zaman ve gizlilik esnekliğine göre kullanabilirler. WhatsApp, Skype gibi mobil uygulamalar yaygın olarak görüntülü arama yapmak için, YouTube videoları izlemek için, Facebook mobil kullanıcılar tarafından video, resim, metin ve durum güncelleme paylaşmak için kullanılmaktadır. Mobil sosyal medya, akıllı telefonlar gibi cep telefonu setlerinde medya kullanımından bahseder. Mobil uygulamalar, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin oluşumuna, değişimine ve yayılmasına izin verir. Konum ve zaman duyarlılığı, sosyal medyaya mobil cihazlardan erişim için önemli faktörlerdir.

İş perspektifi

Konum ve Zaman duyarlılığı, mobil cihazlara masaüstü bilgisayarlarda pazarlama ve reklam yoluyla işletmelerini büyütmeleri için bir avantaj sağladı. Mobil gereçler araştırma, tebliğ, satış gelişmeleri veya imtiyazlar ve üyelik geliştirme programları için kullanılabilir.

E-Ticaret

Sosyal siteler, e-ticaret veya çevrimiçi tüketimlerin yardımıyla kullanıcılar, endüstriler ve ağlar için eşit derecede yararlı olan aşamalar oluşturarak sosyal planlar kullanır. Kullanıcılar, bir şirketin ürün veya hizmetiyle ilgili yorumları çevrimiçi arkadaşları ve ortaklarıyla birlikte yayınlar. Şirket, ürün veya hizmetlerinin müşteriler tarafından nasıl değerlendirildiği konusunda farkındalık kazandığı için kâr eder. Amazon.com ve Pinterest gibi uygulamalar, e-ticaretin veya çevrimiçi tüketimlerin kabulü ve ulaşılabilirliği konusunda artan bir eğilimi etkiler.Bans Media Alper Tekin

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız.

Yorum bırak

Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali
Logo
Register New Account
Reset Password
Ürün karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0
Ninja Silhouette 9 hours ago

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Alışveriş Sepeti