Sosyal Medya Etkileyenler: Derinlemesine Bir Endüstri mi? | Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali

Sosyal Medya Etkileyenler: Derinlemesine Bir Endüstri mi?

Yerel mikro-etkileyiciler ajansının bir reklamı olan Faves Asia, birkaç nedenden dolayı birçoğunu çileden çıkardı, ancak suçların hiçbiri, etkileyici endüstrisini şöhret ve zenginliğe giden kolay bir yol olarak yanlış tanıtmak kadar büyük değildi. Video, ezici tepkilerden sonra günler içinde çekildi.

Etkileyicilerin mükemmel, yemyeşil yaşam tarzlarına aval aval bakarak sosyal medyada durmadan saatler harcarken, onlardan biri olmak için güzel bir yüz ve biraz şans olduğunu düşünmekten kaçınmak zor olabilir. Bununla birlikte, gerçek genellikle bizim arzulu hayallerimizden çok daha farklıdır. Peki, başarılı bir sosyal medya fenomeninin üç temel özelliği nedir?

Kimlik

Her şeyle tanınmak istiyorsan, hiçbir şey için bilinmezsin. – Dan Schawbel

Instagram’da sadece unutulabilir güzel bir yüz olmanın ötesine geçmek için, ayırt edici bir çevrimiçi kişilik oluşturmanız gerekir. Bu, etkileyicinin içerik oluşturma konusunda net bir yön duygusuna sahip olmasını ve tek veya bir dizi ilgi alanı için referans noktası olarak itibar oluşturmasını gerektirir. Bu nedenle, gerçek bir etkileyici aynı zamanda dalgalar yaratır ve yalnızca genel içerikli geçici heveslere binmekle kalmaz. Bu, avangard olmakla mevcut piyasa tercihlerine uyum sağlamak arasında karmaşık bir denge gerektirir.

beğenilebilirlik

İyi bir influencer, takipçiler, müşteriler ve sektördeki diğer influencerlar arasında güven ve yakınlık oluşturmak için zaman ve çaba harcayarak beğenilerini korur. – Kopyalama

İyi görünmenin ve yaratıcı olmanın ötesinde, dostane bir kişiliğe sahip olmak önemlidir. Etkiden para kazanma söz konusu olduğunda, etkileyicilerin markalar ve işletmelerle sağlıklı bir çalışma ilişkisi kurması gerekir. Mikro-etkileyicilerin mantar gibi çoğalmasıyla, bu bir alıcı pazarı. Aynı etki derecesi göz önüne alındığında, işletmeler ve ajanslar her zaman divalar üzerinde çalışması daha kolay olanlarla gidecektir. Ortak nezakete sahip olmak sağduyuludur, özellikle bir etkileyicinin temel kriteri sevilebilir olmaksa.

Bütünlük

Günün sonunda, zevkimi ve gözümü satıyorum – marka dışı işler yaparsam saygımı kaybederim. – Camille Charrière, Instagram moda fenomeni, 529 bin takipçi

Ancak sevilebilir olmak, her zaman evet-erkek veya evet-kadın olmak anlamına gelmez. İş anlamına gelen sosyal medya fenomenleri için faturaları ödemek çok önemliyken, dürüstlük sürekli yol gösterici ilke olmalıdır. Influencer’lar, bir markayı ve ürünlerini “satabilmek” ve takipçilerin gönderiyi “satın alabilmesi” ve ürünü satın alabilmesi için gerçekten beğenmelidir. Markalar ve etkileyicilerin uyumsuzluğu en iyi ihtimalle önemli satışlara yol açmaz ve en kötüsü, etkileyicinin itibarını ve takibini düşürür. Camille, moda devi Macy’s’in 100.000 sterlin değerindeki sözleşmesini bile, kıyafetler onun tarzına ve takipçilerinin takdir edeceği şeylere uygun olmadığı için geri çevirdi. [I].

Etki alanlarında önemli ölçüde ikna edici olan etkileyiciler, etkiden para kazanmayı, bunu kalplerine yakın başka amaçlar için kullanmayı veya sadece ücretsiz bir şovmen olarak kalmayı seçebilirler. Bu seçenekler arasından seçim yapabilmek için bireyin gerekli ön koşulları sağlaması gerekir. Görünüm yolu açmaya yardımcı olsa da, gerçek etkileyiciler kesinlikle genetik ve kozmetikten daha fazlasıdır.

[I] Vogue, Influencer Nedir, Mart 2017.Bans Media Alper Tekin

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız.

Yorum bırak

Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali
Logo
Register New Account
Reset Password
Ürün karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0
Ninja Silhouette 9 hours ago

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Alışveriş Sepeti