Sosyal Medya - İşe Alım İçin Güçlü Bir Araç | Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali

Sosyal Medya – İşe Alım İçin Güçlü Bir Araç

sosyal medya işe alım, en çok tartışılan konulardan biridir ve herhangi bir kuruluş için en iyi yetenekleri işe almanın en iyi yollarından biri olduğunu kanıtlamaktadır. Bağlantı kurmak doğal olarak geliyor ama artık sosyal medya bağlantı kurmak için bir araç olarak kullanılıyor. LinkedIn harika bir platform haline geliyor, ancak şimdi dünya çapında yüz milyonlarca kullanıcıyla tamamen işe alım temelinde. Sosyal, yetenekleri işe almak için araçları etkilemeyi içerir. İşe alım tamamen ağ oluşturma ile ilgilidir ve gelişiyle birlikte, modern teknolojik ağlar denenmiş ve gerçek formüle enjekte edilmiştir. Diğer bir fayda, belirli bir grup insanı hedefleyen ucuz reklamlar oluşturma yeteneğidir.

Bu şekilde işe alım uzmanları, gereksinimlerine göre bir kitle bulabilirler. Yalnızca bir kuruluşun geniş bir potansiyel yetenek havuzuna erişmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda işe alım görevlisinin bir davet mektubu göndermeden önce bir adayın uygunluğu hakkında bilgi sahibi olmasını sağlar. Sosyal işe alımın temel faydası, işe alım temsilcisinin bir bireyin kapasitesini karşılayabilmesi ve belirleyebilmesi ve işe alım görevlilerini zaman alıcı başvuruları gözden geçirme sürecinden kurtarmasıdır. Günümüz dünyası daha teknolojik hale geldikçe, işverenlerin çoğu, niteliklerini ve belirli bir işi yapma kapasitelerini öğrenmek için işe almadan önce başvuranların genel profiline bakmayı tercih ettiğinden, sosyal medya işe alımı giderek daha önemli hale geliyor. .

Sosyal İşe Alım Yoluyla İşe Alma İpuçları:

 Adayların çalışma ortamı ve çalışma koşulları hakkında önceden bilgi sahibi olmaları için şirketin kültürünü ve çalışma ortamını gösteren hikayeler ve görseller paylaşın. Şirket hakkında mümkün olduğunca şeffaf olunmalıdır.

 Çalışanlar deneyimlerini mümkün olduğunca sosyal medyada şirketle paylaşmalıdır. Şirket içeriklerini paylaşabilir çünkü insanlar diğer insanların deneyimlerini öğrendiğinde şirkete daha çok ilgi duyarlar.

 Şirketinizin avantajları hakkında övün. Övünmek, insanları sosyal medyada çekmenin önde gelen yollarından biridir. Şirketin avantajlarını ve faydalarını sosyal medyada gösterin.

 Bir iş tanımı veya iş ilanı ile şirket hakkında ilham verici ve motive edici alıntılar yapın. İnsanlar bunun kendileri için büyük bir fırsat olduğunu hissedecek ve bu nedenle kuruluşla çalışmaya istekli olacaklardır.

 Şirketin hayır işlerinin altını çizmek çok önemli. Bir şirketin itibarını vurgular ve şirketin çeşitli topluluklara yardım ettiğini gösterir. Bazı insanlar hayır işi yapan şirketlerle veya STK’larla çalışmak ister.

 Şirketin iş-yaşam dengesini vurgulayın. Bazı insanlar iş yapmamak için kişisel ve profesyonel yaşamlarını dengelemekte zorlanırlar. Şirketinizdeki çalışanların nasıl dengeli bir mesleki ve özel hayata sahip olduklarına dair paylaşımlar yapmak, diğer insanları işe gitmeye motive edecektir. Bu dengeyi korumakla ilgili gönderiler bile, genel olarak, adayların kuruluşunuzda bunu yapabilecekleri fikrine sahip olabileceğinden çok yararlıdır. Böylece kuruluşunuzda daha fazla aday çekecektir.

 sosyal medya web sitelerinde iş ilanları hakkında yazılar yayınlayın. Sosyal medyada iş ilanları hakkında paylaşım yapmak çok önemlidir. Şirket sosyal medyada iş ilanları ile ilgili paylaşımlarda bulunmazsa, adaylar şirketiniz veya şirketinizdeki açık pozisyonlar hakkında bilgi sahibi olmayacaktır. İş açma hakkında ilan vermek, kuruluşunuzun erişimini artıracaktır. İş unvanı çekici olmalı ve yazı iyi yazılmalıdır. İş ilanı, minimum kelime ile maksimum bilgi içermelidir. Her zaman iş ilanlarıyla ilgili bir resim yayınlayın çünkü resimler çekicidir ve iş arayan bir aday her zaman işe ilgi duyacaktır.

Sonuç: Adayları işe almak için işverenler tarafından sosyal medya kullanımı trend olmaya devam edecek ve potansiyel işverenler profillerini sakıncalı içerik açısından inceleyebilecekler, bunlar muhtemelen uç vakalar olmaya devam edecek. İşverenlerin çoğu, adayları hakkında sosyal medya aracılığıyla ilgili bilgileri sağlayan akıllı politikalar izliyor ve aynı zamanda en nitelikli adayları seçmelerine yardımcı oluyor. sosyal medya gerçekten de işe alım için güçlü bir araçtır.Bans Media Alper Tekin

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız.

Yorum bırak

Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali
Logo
Register New Account
Reset Password
Ürün karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0
Ninja Silhouette 9 hours ago

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Alışveriş Sepeti