Sosyal Medya Kullanarak Bir İşletmeyi Nasıl Tanıtabilirsiniz - Temel Bilgiler | Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali

Sosyal Medya Kullanarak Bir İşletmeyi Nasıl Tanıtabilirsiniz – Temel Bilgiler

İşletmenizi tanıtmanın ve hedef kitle edinmenin en iyi yollarından biri sosyal medyayı kullanmaktır. sosyal medya, internet üzerinden kişi veya gruplarla etkileşim kurma yöntemleridir. Bloglar, Facebook, Twitter, Squidoo, Digg, YouTube, Reddit vb. Kullansanız da prensipler temelde aynıdır.

Sosyal medyayı kullanarak işletmenizi nasıl tanıtacağınıza dair 5 temel adım:

1. Adım – Tanıtılacak sıcak konu bulun Sıcak konu herkesin aklında olan ve bugün herkesin konuştuğu ama bir süre sonra sönüp giden şeyler. İnternette gezinmek için zaman ayırın ve çoğu insanın ne tür konulardan bahsettiğini görün. Alexa, eBay, eHow, Yahoo Answers, EzineArticles, Google Trends internet üzerinde kullanabileceğiniz yerlerdir.

Adım 2 Anahtar kelimeleri bulun Seçtiğiniz konuya en az 5 iyi anahtar kelime ekleyin. Bu, konuşmaları otomatik olarak en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olacaktır. Oldukça fazla aranan anahtar kelimeleri bulursanız, ancak o anahtar kelime için rekabet o kadar fazla kullanılmıyorsa, arama motorunda daha kolay üst sıralarda yer alırsınız. Kullanabileceğiniz popüler anahtar kelime aracı, kullanımı ücretsiz olan Google Anahtar Kelime Aracı ve Anahtar Kelime Casusudur.

Adım 3 – Satış ortağı ürünü İlgilendiğiniz konuyu seçtikten sonra, konu için ne tür bağlı kuruluş ürünlerinin mevcut olduğunu görün. İnternette kullanabileceğiniz birçok bağlı kuruluş ağı vardır. En popüler olanlar arasında ClickBank, LinkShare ve Commission Junction bulunmaktadır.

Adım 4 – Sosyal ağ sitesi 1. adımda belirtildiği gibi, işletmenizi tanıtmak istediğiniz sosyal ağ sitelerinden birini seçin. Uzmanlığınız için bir kişilik oluşturun. Bu, ya gerçek size ya da çevrimiçi satışlar için tasarladığınıza dayanmaktadır. Bir fotoğraf, arka plan hikayesi vb. eklediğinizden emin olun.

Adım 5 – İşletmenizi tanıtın İnsanlara iş deneyiminizi, yolculuğunuzu ve özlemlerinizi anlatın. Profilinizde gördükleriyle ilgilenen ve etkileşim şeklinizi beğenen kişiler sitenizi ziyaret edecek ve sizi başkalarına da önerecektir. Bu, daha fazla trafik, daha fazla iş ve hatta sizi internet pazarlama uzmanı olarak öne çıkaracak daha güçlü bir kişilik oluşturmaya yardımcı olur.Bans Media Alper Tekin

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız.

Yorum bırak

Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali
Logo
Register New Account
Reset Password
Ürün karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0
Ninja Silhouette 9 hours ago

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Alışveriş Sepeti