Sosyal Medya Okulları Nasıl Etkiler? | Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali

Sosyal Medya Okulları Nasıl Etkiler?

Toplumumuz her gün büyük değişiklikler yapıyor ve sosyal medya bu değişikliklerin bazılarını dikte ediyor ve toplumumuzun işleyişini etkiliyor. Sonuç olarak, toplumda gördüğümüz her türlü değişiklik, okullarımızda olanlar üzerinde kesin bir etkiye sahip olacaktır. Etkili bir şekilde çalışmak için okullar bu toplumsal değişiklikleri görmezden gelemez. Bu nedenle öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın okullarımızda sosyal medya kullanımıyla ilgili olumlu deneyimler geliştirmeleri gerekiyor. Sosyal medyayı benimsemeye karar veren okullar ve okul bölgeleri, öğrencileri ve personeli 21. yüzyıla bilgilendirmek, eğitmek ve hazırlamak için yeni teknolojiyi kullanıyor.

Her okul yılında şu sorunun yanıtlanması gerekecektir:

Bir öğrenci veya personel, kişisel sosyal medya hesabını okul mülkü dışında olumsuz, uygunsuz veya çatışmacı bir şekilde, personel veya öğrenciler üzerinde etkisi olacak şekilde kullanıyorsa ne olur? Ayrıca, bu kullanım öğrencinin okulda öğrenme yeteneğini veya eğitim gününü etkiler mi? Eğer öyleyse, okulun uygun sonuçları araştırma ve yayınlama hakkı olmalıdır. Bu, dünyanın her yerinden okulları etkileyen önemli bir sorundur. Okullarımızın bu sorunu öğrenci kurallarında ele alması veya öğrencilerin, personelin veya her ikisinin de okulu bozma olasılığıyla karşı karşıya kalması hayati önem taşımaktadır.

Proaktif olma çabası içinde, okullar ve okul bölgeleri, öğrencilere sosyal medyayı doğru şekilde kullanmayı öğreterek sorunların oluşmasını önlemeye karar verdi. Okullar artık öğrencilerine okul projelerinde işbirliği yapmak, yaz işleri bulmak, çevrimiçi sohbetlere katılmak, sınıfta okunan kitapları tartışmak, okulun Facebook sayfasında olumlu bilgiler paylaşmak ve almak, etrafta neler olup bittiğini takip etmek için sosyal medyanın nasıl kullanılabileceğini gösteriyor. dünyayı dolaşın, araştırma yapın, başarılı eğitim hikayelerini paylaşın, sınıf bilgilerini güvenli hale getirin vb. Öğretmenler, öğrencilere ev ödevleri göndermek, öğrencilere sınıf bilgileri sağlamak ve sınıf tartışmaları yapmak için Twitter hesaplarını kullanabilir. Okullar sosyal medyayı benimseyerek öğrencilerini sınıf arkadaşlarıyla daha fazla iletişim kurmaları için güçlendiriyor ve bu da daha güçlü bir öğrenci topluluğu geliştirecek.

Okul çalışanlarının, eğitimcilerin öğrencilerle etkileşim kurmak için kişisel ve okul hesaplarını nasıl kullandığını izlemek amacıyla sosyal medyayı nasıl kullandıklarına ilişkin prosedürleri olmalıdır. Okullar, öğrencilerle iletişim kurmak için kişisel hesaplarını kullanan çalışanları uygunsuz ve fesih nedeni olarak değerlendirmelidir. Bu kulağa sert gelse de, bazen personel, öğrencilerle olan kişisel hesaplarını kullanarak uygunsuz bir ilişkinin ortaya çıkmasına neden olabilir. Özellikle, personel, bir öğrencinin fotoğraflarını Facebook’larında yayınlamamalıdır. Bu endişeler, öğretim yılının ilk personel toplantısında ele alınmalı ve personel, okulun sosyal medya hesabının öğrencilere ulaşmak için değil, yalnızca öğretim amacıyla kullanılacağına dair bir anlaşma imzalamalıdır.

Genel olarak, okullar sosyal medya kullanımıyla ilgili çok fazla suistimal olduğunu biliyor, ancak araştırmalar, personelini ve öğrencilerini doğru kullanım konusunda eğitmek için zaman ayıran okulların, gelecekte üretken olacak bir öğrenme topluluğu geliştirdiğini gösteriyor. 21’inci yüzyıl

Bans Media Alper Tekin

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız.

Yorum bırak

Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali
Logo
Register New Account
Reset Password
Ürün karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0
Ninja Silhouette 9 hours ago

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Alışveriş Sepeti