Sosyal Medya Pazarlama İşletmeniz İçin Neden Önemli? | Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali

Sosyal Medya Pazarlama İşletmeniz İçin Neden Önemli?

İş dünyasının yeni aracı olan SMM, son yıllarda umut verici bir yükseliş gösterdi. Web dünyası bunun üzerine kafa yoruyor ve sosyal medya, giden pazarlamaya göre %100 daha yüksek bir potansiyel satış oranı gösterdi. Bugün B2B pazarlamacılarının yaklaşık %84’ü sosyal medyayı şu ya da bu şekilde kullanıyor. Ne satarsanız satarsanız hedef kitleniz kim olursa olsun, sosyal medyayı bir pazarlama aracı olarak kullanmak markanızı büyütmenin kesin yoludur!

Aktif bir sosyal medya varlığına sahip olmamak, eski zamanlarda yaşamak gibi bir şey. İnsanlar sosyal medya pazarlamasının benim için ne yapacağını sorabilir. Gerçekten ihtiyacım var mı? Evet. Evet, sadece nedenlerini kontrol ediyorsunuz:

Artan Web Trafiği

sosyal medya gönderileri, hedeflenen trafiği artırabilir. Sitenizde yeni bir sayfa oluşturmak, açılış sayfaları, iyi yerleştirilmiş sosyal medya gönderileri tüm farkı yaratabilir. Reddit’teki tek bir bağlantı veya StumbleUpon’a gönderilen bağlantılar, bir sayfayı günde bir avuç ziyaretçiden yüzlerce kişiye dönüştürebilir. Kim bundan yararlanmak istemez ki?

SEO’yu artırın

sosyal medya sitenizin SEO’sunu artırabilir. Arama motoru tarayıcıları, hangi sayfaların sürekli olarak trafik kazandığını ve hangilerinin orada gezindiğini, unutulduğunu ve göz ardı edildiğini bilir. sosyal medya gönderileriyle optimize edilmiş sayfalarınıza trafik çekmek, arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) çok daha hızlı tırmanmalarına neden olur.

Tüketiciler ve Sektör Liderleri ile Bağlantı Kurun

sosyal medya gerçek bir ilişki kurmaya yol açar. Twitter ve Instagram pazarlaması, müşteri tabanınızla ücretsiz etkileşim kurmanızı sağlayabilir – hangi ürünleri tercih ettikleri ve neden tercih ettikleri gibi günlük yaşamları hakkında fikir edinmek için tweet’lerini ve durum güncellemelerini okuyabilir ve belki stratejinizde ince ayar yapabilirsiniz.

Sosyal medyayı, alanınızdaki düşünce liderleri ve zevk sahipleri ile sektörünüzü ele alan gazetecilerle bağlantı kurmak için bir araç olarak da kullanabilirsiniz.

Mesajınızı iletin

İnsanlar Twitter ve Facebook’u pazarlama makineleri olarak değil sosyal ağlar olarak gördüklerinden, yazdıklarınızı pazarlama olarak görme olasılıkları daha düşük ve söyleyeceklerinizi duyma olasılıkları daha yüksek olacaktır. Bu, sitenize bağlantı verdiğinizde ve arkadaşlarınız ve takipçileriniz yayınladıklarınızı paylaşırken kendilerini pazarlayan gönderilerde ciddi web trafiği anlamına gelir.

Reklamlarla hedefleme ve yeniden hedefleme.

sosyal medya reklamlarının son derece özelleştirilebilir doğası. Facebook reklamları gibi, sosyal medyanın önemli olmasının nedenlerinden biridir. Bu reklamlar, kullanıcıları konum, eğitim düzeyi, sektör gibi şeylere ve hatta satın alma geçmişine ve beğendikleri sayfalara göre hedeflemenize bile olanak tanır. Ayrıca sizi ziyaret eden kullanıcıları yeniden hedefleme ve hatta onları sağlam potansiyel müşterilere ve satışlara dönüştürme seçeneğine de sahipsiniz.

Etkinliklerde fark edilin

Etkinliklerde fark edilmek ve hatta sosyal medya gönderileriyle kazanılan medyada yer almak daha kolaydır. Her halükarda, varlığınızdan yararlanmanın sosyal medyadan daha iyi bir yolu yoktur.

Anında yanıt

SMM sürecinde aldığınız geri bildirimler, sorunlar olduğunda ilk öğrenen siz olursunuz – bunları hemen çözmek için hemen adımlar atabilirsiniz ve tüketiciler, müşteri şikayetlerine yanıt veren şirketleri takdir eder.

Marka Bağlılığı Oluşturur

Marka sadakati, güçlü bir sosyal medya varlığı üzerine inşa edilebilir. Aktif sosyal medya profillerine sahip markaların daha sadık müşterilere sahip olduğu tespit edilmiştir. Sosyal medyada aktif olmak, bir işletmeden daha az ve gerçekte olduğunuz kişi gibi olmanıza yardımcı olur – bir vizyonu paylaşan birleşik bir grup insan.

sosyal medya ile rakiplerinizin önüne geçmeye hazır mısınız? Sıralamanızın hızla yükseldiğini görmek ister misiniz? O telefonu çıkar ve bizi ara. Hayallerinizin gerçekleşmesine yardımcı olacağız.Bans Media Alper Tekin

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız.

Yorum bırak

Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali
Logo
Register New Account
Reset Password
Ürün karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0
Ninja Silhouette 9 hours ago

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Alışveriş Sepeti