Sosyal medya pazarlamacılığı | Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali

Sosyal medya pazarlamacılığı

Pazarlama, belirli bir ürün veya hizmetlerin değerlerini tanıtmak ve tanıtmak için bir işletme ile potansiyel müşteriler arasında bir iletişim yoludur. Pazarlamanın temel amacı satmaktır. sosyal medya pazarlaması, tanıtım ve müşterilerle ilişki kurma gibi bazı pazarlama hedeflerini gerçekleştirmek için sosyal ağın avantajından yararlanmaktır.

sosyal medya pazarlaması, işi sosyal medya aracılığıyla sunmak ve bunu potansiyel müşterilere bir mesaj iletmenin bir yolu olarak kullanmak için kullanılır. sosyal medya, kullanıcılar arasında etkileşime ve çeşitli kanallar aracılığıyla bilgi alışverişine izin veren farklı web sitelerini ifade eder. İçerik, blog makaleleri, sunum, videolar, e-kitaplar vb.

Aşağıda en önemli web sitelerinden bazıları

 • Facebook- en popüler sosyal ağ ve aynı zamanda en fazla potansiyel müşteriye sahip bir ağ olarak görülüyor. Facebook sayfaları ünlüler, işletmeler ve kurumlar içindir. Bir sayfanın birkaç yöneticisi/yöneticisi olabilir. Facebook grupları, aynı ilgi alanlarını paylaşan kullanıcılar içindir. Ayrıca üniversite öğrencileri vb. içindir. Kapalı/açık veya gizli olabilir.

 • LinkedIn: LinkedIn, en büyük profesyonel iş ağı olarak kabul edilir. Mesajların ve profillerin paylaşılmasına izin verir.

 • Twitter: Mikroblog özelliği ile tweet adı verilen kısa mesajlar göndermekten farklıdır. Hashtag kullanır.

 • YouTube, Vimeo: Bu web siteleri video dosyalarını barındırır. Videolar tanıtım amaçlı, eğitici olabilir veya bir video blogu başlatabilirsiniz. Bağlantıyı diğer sosyal kanallarda paylaşarak bir videoyu tanıtabilirsiniz.

 • Google+: Kişiler için Google+ profillerini kullanır, Google+ sayfaları şirketler ve kurumlar içindir. Google, Google+’ya son verdi

 • Pinterest, Instagram, Flickr: Bu 3 web sitesi görsel içerik paylaşım platformudur. Çevrimiçi mağazalar, dekoratörler, giysi üreticileri vb. için resimlere ve kısa videolara izin verir.

 • Foursquare, Yelp: Turistler çoğu zaman ziyaret edilen yerlerle ilgili incelemeler için bu sosyal ağları kullanır.

Bloglama, okuyucularla bir ilişki kurarken içerik oluşturmak ve yayınlamak için blogları kullanan bir sosyal pazarlama biçimidir. Bloglama, web’de içerik yayınlamanın etkileşimli bir biçimidir. Hareket 1990’lardan 2000’lere kadar uzanıyor. “Weblog” kelimesinden gelir ve kullanışlı, pratik ve ilgi çekici içerik yayınlar.

WordPress en popüler blog platformudur. Diğerleri Tumblr, Blogger. Başarılı bir blog etkinliği için uygun bir tasarım seçin, tutarlı olun, okuyucularla etkileşime geçin ve performansınızı analiz edin.

Pazarlama için sosyal medyayı kullanmayla ilgili ipuçları şunları içerir:

 • Özelleştirme: Bir profil resmine, işletmenin açıklamasına, kapak resmine, işletme URL’lerine ve son olarak işletmenizin bulunduğu yere ihtiyacınız var.

 • sosyal medya Optimizasyonu: Bir ziyaretçi bir arama motoruna işletmenizin adını girerse, saniyeler içinde kolayca bulunmasını gerektirir.

 • sosyal medya yönergelerini izleyin: Kapak fotoğrafındaki metin ve URL ile ilgili yönergeler, çevrimiçi süreci düzenlerken koşullar ve bir yasağı önlemek için sınırlamalara kesinlikle uyulmalıdır.

 • Değerlendirme: Performansınızı değerlendirmek ve sonuçların tatmin edici olup olmadığını belirlemek için izleme ve analiz gerektirir. Sonuçlar tatmin edici değilse, yaklaşım ve yöntemler değiştirilmelidir.

Sosyal medyayı tanıtım için kullanmayı düşündüğünüzde, sosyal medya için 2 ana tanıtım bölümü vardır. Bu ücretli ve ücretsiz reklamlardır.

Ücretli reklamlar, ücretli reklamlarla doğrudan tanıtıma izin verir. Ayrıca ücretli bir kampanyanın dönüşümünü ve akışını da izleyebilir. Ücretsiz bir sürüm ise, bir sosyal medya hesabı aracılığıyla bir sosyal hesap ve çevrimiçi tanıtım oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanır.

Sosyal Medyayı yönetmek için araçlar.

 • Planlama araçları, Google takvimini, planlayıcıyı içerir.

 • Sosyal kanalınızı yönetmek için – Hootsuite, Tweetdeck

 • İzleme için – Google Alerts, Google Analytics ve Social Insights.

Ginger’ı EtkinleştirGinger’a bağlanılamıyor İnternet bağlantınızı kontrol edin

veya tarayıcıyı yeniden yükleyinBu metin alanında devre dışı bırakınRephraseRephraseMevcut cümleyiGinger’da düzenle×Bans Media Alper Tekin

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız.

Yorum bırak

Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali
Logo
Register New Account
Reset Password
Ürün karşılaştır
 • Total (0)
Karşılaştır
0
Ninja Silhouette 9 hours ago

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Alışveriş Sepeti