Sosyal Medya Pazarlaması ile Kitap Satabilir misiniz? | Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali

Sosyal Medya Pazarlaması ile Kitap Satabilir misiniz?

sosyal medya pazarlamasının bir yazarın kitap satmasında etkili olup olmadığı konusunda yazarlar kadar çok görüş var. Pek çoğu, “Kesinlikle hayır!” diyecektir. Bazıları ise “Onsuz bir kitabı pazarlamam” diyecektir.

Ben çok proaktif bir sosyal medya Pazarlama yönü eklemeden bir kitabı pazarlamayan kamptanım.

SMM ile çok iyi sonuçlar elde edemeyenlerin sürece biraz gelişigüzel bir yaklaşım sergilediklerini söylemeye cüret ediyorum. SMM’ye yemin edenler muhtemelen son derece sistemli bir yaklaşıma sahiptir.

SMM’nin anahtarı, yaptığınız herhangi bir pazarlamadan farklı değildir. Başlamadan önce belirlemeniz gereken bazı önemli şeyler var. Kim olduklarını ve nerede takıldıklarını bilmek zorundasın. Pazarınızla ilgili bu soruları yanıtlayın.

  • Okuyucun kim?
  • Hangi ağlara aitler ve aktif olarak katılıyorlar?
  • Hangi forumlara katılıyorlar?
  • Hangi blogları okuyor?

Gerçek şu ki, okuyucunuzun kim ve nerede olduğunu ne kadar çok tespit edebilirseniz, kitapları başarılı bir şekilde satma olasılığınız o kadar yüksek olur. Bu kadar basit.

Geleneksel pazarlama ile kitap imzaları yaygındı. Mutlaka başarılı değil, ancak bazı yazarlar için “yapılması gereken” bir şey.

Geleneksel kitap imzalarının genellikle başarılı olmamasının nedenlerinden biri, onları son derece hedefli bir yerde tutmamaktı.

Bunu hayal et.

üzerine bir kitap yazdın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki En İyi Balık Tutma Deliklerini Bulmak.

İmza günü geleneksel bir kitapçı yerine spor malzemeleri satan bir mağazada yapmak daha mantıklı değil mi? Aslında olurdu, ancak birçok yazar bağlantıyı asla kurmadı.

sosyal medya Pazarlamasına geri dön. Bu pazarlama yönteminin işe yaraması için okuyucunun olduğu yere gitmeniz gerekir. Örneğin, fotoğrafçılık üzerine bir kitap yazdıysanız, yapabileceğiniz en iyi şey, fotoğraf meraklılarının takıldığı forumlar, bloglar ve sosyal ağlar bulmaktır.

Ne kadar odaklanmış olursanız, sosyal medya Pazarlaması ile büyük bir başarı elde etme olasılığınız o kadar artar.Bans Media Alper Tekin

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız.

Yorum bırak

Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali
Logo
Register New Account
Reset Password
Ürün karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0
Ninja Silhouette 9 hours ago

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Alışveriş Sepeti