Sosyal Medya Pazarlaması - Şirketinizi Sosyal Kalabalığın İçine Koymak | Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali

Sosyal Medya Pazarlaması – Şirketinizi Sosyal Kalabalığın İçine Koymak

Belirli demografilere yönelik pazarlama yapmak her zaman zordur. sosyal medya giderek daha büyük hale geldiğinden, kullanmak için daha iyi bir platform yok. Sosyal medyayı kendi yararınıza kullanmak, ne tür bir kitleye pazarlama yapacağınızı, kimin neyden hoşlandığını ve ürününüzden en çok kimin keyif alacağını anlamanıza yardımcı olabilir. Bu ipuçları ile sosyal medyayı kullanabilir ve onu pazarlama stratejilerinizde en büyük varlıklarınızdan biri haline getirebilirsiniz.

1. Hangi platformu kullanacağınıza karar verin – Bir dizi farklı sosyal platform ve kullanıcı tabanı vardır. Facebook’tan Instagram’a ve Tumblr’a kadar, kullanılacak müşteri tabanı sıkıntısı yok. Pazarlamanın sadece bir şey olduğu için, aynı anda birden fazla şeye odaklanarak kendinizi boşa harcamadığınızdan emin olmak için, başlangıçta bir veya iki platforma odaklanmak tartışmasız en önemlisidir. bir bir iş yürütmenin yönü. Hangi platformun daha fazla trafik aldığını takip ettiğinizden emin olun, çünkü daha fazla trafik sayısına sahip olan, uzun vadede daha büyük bir tabana sahip olan platform olacaktır.

2. Blogunuzu veya web sitenizi sosyal profillerinizle bağlayın – Sosyal etki için bir dizi sosyal medya profili oluşturmak çok önemlidir. Bu nedenle, ana operasyon tabanınızı (web sitesi veya blog) tüm sosyal medya profillerinize bağlamanız ve bunun tersi sizin için daha da önemlidir. Web sitenizi sosyal medya profillerinizde pazarlayın ve sosyal medya profillerinizi web sitelerinizde pazarlayın. Bu, işletmenizin her iki yönü ile bağlantılı geniş bir insan ağı oluşturarak, işiniz için daha fazla trafik getirerek kapalı bir döngünün oluşturulmasını sağlar.

3. İlginç içerik paylaşın – Doğru kişilere pazarlama yapmak istiyorsanız, onların hoşuna gidecek içeriği paylaştığınızdan emin olmanız gerekir. İlginç ve faydalı içerik paylaşırsanız, içeriğinizin kalabalık arasında paylaşılması ve yayılması daha olasıdır. Daha da önemlisi, hashtag’leri unutmayın. Hashtag’lerin kullanımı, müşterilerinizin gönderilerinizi takip etmesine yardımcı olabilir ve yeterince büyüklerse bir trend haline gelebilir.

4. Profilinizi öne çıkarın – sosyal medya pazarlaması söz konusu olduğunda, kalabalığın arasından sıyrılmak önemlidir. Bunu yapmanın çeşitli yolları vardır, yukarıda belirtildiği gibi, belirli bir kitleye yönelik belirli içerikler yayınlayabilirsiniz. Ancak bunu yapmanın temel bir yolu, maruz kalmanın üzerinde durmaktır. Gerçeklerle yüzleşmek için, sosyal medyada pazarlama yapan son kişi olmayacaksınız, bu nedenle gönderilerinizin her gün yayınlanan diğerlerinin okyanusunda kaybolmadığından emin olmanız önemlidir. Bunu yapmanın birkaç farklı yolu vardır, çünkü öne çıkmak istersiniz ama aynı zamanda kendinizi fazla ifşa etmek istemezsiniz. Kişisel bir sosyal medya hesabı için, esas olarak arkadaşlarınıza ve ailenize pazarlama yapacağınız için günde istediğiniz kadar paylaşım yapabilirsiniz. sosyal medya işletme hesabınız için, takipçiler gönderilerinizi görmezden gelebileceğinden, günde iki defadan veya haftada yedi defadan fazla paylaşım yapmamanız tavsiye edilir.

5. Kalabalığınızdaki etkileri takip edin – Büyük ihtimalle sosyal medya pazarlama havuzundaki en büyük balık olamayacaksınız. Bu, daha büyüklerini takip etmeyi önemli kılıyor. Gözlerini yakalarsanız, bir işbirliği veya ortaklık kuracak kadar şanslı olabilirsiniz. Ayrıca tavsiyelerin ek bonusu da var. Popüler kişileri takip ederseniz, büyük olasılıkla takipçileri için önerilenler listesinde açılır ve profiliniz için daha fazla trafik kazanırsınız.Bans Media Alper Tekin

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız.

Yorum bırak

Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali
Logo
Register New Account
Reset Password
Ürün karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0
Ninja Silhouette 9 hours ago

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Alışveriş Sepeti