Sosyal Medya Platformu İncelemesi | Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali

Sosyal Medya Platformu İncelemesi

İnanılmaz derecede iyi bağlantıları olan ve bir öldürme yapan ve hatta belki de işi geri çeviren bir Solopreneur değilseniz, sosyal medya markalaşma ve pazarlama stratejilerinizde rol oynayacaktır. Her platformun kendine bağlı bir kullanıcı grubu vardır ve bazı işletmeler için uygun olabilir, ancak diğerleri için daha az olabilir.

Platformlar, içeriğinizi güncel tutmanın maliyeti dışında ücretsizdir. Girişiminiz sosyal medya pazarlamasına ne kadar duyarlı olursa olsun, sosyal medya yönetimi dış kaynaklı olmadıkça, çoğu Solopreneur’ün ve işletme sahibinin tüm platformlarda varlığını sürdürmesine zaman izin vermeyecektir. Yatırım getirisi satış gelirlerini olumlu etkiliyorsa, yatırım faydalı olacaktır. Facebook, Instagram ve LinkedIn’e bir göz atalım.

Facebook

En popüler sosyal medya platformunun dünya çapında 2,19 milyar kullanıcısı (Statista, 1Ç 2018) bulunmaktadır. Erkeklerden biraz daha fazla kadın kullanıcı var ve yaş demografisinin büyük kısmı 18-44 yaş. Forbes Magazine verileri, Amerikalıların %47’sinin, konu satın alma olduğunda Facebook’un birincil etkileyicisi olduğunu bildirdiğini gösteriyor.

Facebook genellikle B2C kuruluşları için mükemmel bir yatırım getirisi sağlar (B2B için biraz daha az). Mağaza içi etkinlikler ve promosyonlar, konuşmalar, atölye çalışmaları ve diğer etkinlikler Facebook Arkadaşlarına duyurulabilir. Metin, fotoğraf veya video olarak sağlanan içerik yüklenebilir. Gruplar ve topluluklar oluşturabilir veya bir müşteri anketi yayınlayabilirsiniz. İşinizle ilgili perde arkası bilgileri ve yaptığınız şeyi yapmak için gerekenleri paylaşın ve bu süreçte müşterilerle etkileşime geçecek, markanızı güçlendirecek ve ilişkiler kuracaksınız.

Bu çok fazla iş ve çok fazla paylaşım gibi mi geliyor? Ardından bir Hayran Sayfası oluşturun ve varlığınızı temel bilgilerle ve iyi bir harekete geçirici mesajla sınırlayın. Kişisel bir his yaratmak için metin, fotoğraf ve diğer içerik sunumunuzun rahat ve misafirperver olması gerektiğini unutmayın (ancak işin bağlam olduğunu unutmayın).

Instagram

Dünyanın dört bir yanından 1 milyar kullanıcı (Statista, Haziran 2018) bulacaksınız ve %80’i ABD dışında, günlük olarak 95 milyon gönderi paylaşılıyor ve birçoğuna bir mobil cihazdan erişiliyor. ABD kullanıcılarının yaklaşık %59’u 18-29 yaş aralığındadır. 1Ç 2018 itibariyle, günlük 300 milyon Instagram Stories kullanıcısı var ve kullanıcıların %30’u bir ürün satın aldı.

Görsel hikaye anlatımı, kamera arkası fotoğraf montajları, sosyal satış, marka bilinirliği, müşterilerle etkileşim kurma ve ilişkiler oluşturma Instagram’ın iyi kullanımlarıdır. Halkla ilişkiler veya özel etkinlik/konferans planlaması yapıyorsanız, o zaman değerli B2B kullanımı bulacaksınız, aksi takdirde anladığım kadarıyla B2C.

İçeriğinizi daha iyi dağıtmak için fotoğraf paylaşımı, kısa video fragmanları ve # hashtag’i içeren kısa metin gönderileri ideal içeriktir. Profil biyografinize bir bağlantı ekleyin. Herkese açık bir hesap mı yoksa yalnızca üyelere özel bir hesap mı istediğinize karar verin. Bağlantılar paylaşılamaz.

LinkedIn

Altın standart B2B sosyal medya platformu olarak kabul edilen LinkedIn’in dünya çapında 500 milyon üyesi var (Statista, Ocak 2018). Büyük ve küçük ticari girişimler, Solopreneur’ler, kurumsal ve kar amacı gütmeyen liderler, doktorlar ve diş hekimleri, profesyonel özlemleri olan herhangi bir çalışan ve çoğu üniversite öğrencisi bir profil sayfası tutar. İşverenler, iş ilanları için potansiyel adayları belirlemek için LinkedIn’i kullanır. LinkedIn ProFinder, Solpreneur’ların proje çalışması bulmasına yardımcı olur.

LinkedIn, bağlantılarınız aracılığıyla profesyonel meslektaşlarınızdan oluşan bir topluluk oluşturabileceğiniz ve onlarla profesyonel hikayenizi, başarılarınızı, öne çıkanları ve kişisel markanızı destekleyen diğer güncellemeleri paylaşabileceğiniz mükemmel bir platformdur. LinkedIn sayfama B2B blog gönderilerim ve bağlantılarım bunun gelişine dair bildirim alıyor. Bağlantılarınız da hikayelerini paylaşacak ve temas halinde olmak ve ilişkileri beslemek için harika bir fırsat var.

Profesyonel portföyler, videolar, teknik incelemeler, haber bültenleri, bloglar, infografikler, SlideShare sunumları ve podcast’ler, marka hikayenize derinlik katmak için profil sayfanızda yer alabilir. Bağlantılarınızı ilgilendirebilecek makalelere veya çalışmalara bağlantılar yayınlanabilir. Öneriler ve onaylar, başkalarının profesyonel iyi niyetlerinizi doğrulamasını sağlar ve siz de bu iyiliği iade edebilirsiniz.

Gruplar bölümünde, sektörünüzdeki meslektaşlarınızla veya okulunuzun mezunlarıyla etkileşim kuracaksınız. İlgilenilen konular, gönderilen sorular aracılığıyla keşfedilir ve grup üyeleri yanıt verebilir ve bu süreçte birbirlerini tanıyabilir ve muhtemelen iş yapmaya yol açan ilişkiler kurabilir.

okuduğunuz için teşekkürler,

kim


Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız.

Yorum bırak

Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali
Logo
Register New Account
Reset Password
Ürün karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0
Ninja Silhouette 9 hours ago

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Alışveriş Sepeti