Sosyal Medya Reklam Etkinliğinize Bakmanın Zamanı Geldi mi? | Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali

Sosyal Medya Reklam Etkinliğinize Bakmanın Zamanı Geldi mi?

sosyal medya reklamlarınızın işe yarayıp yaramadığının farkında mısınız? Bir işletme sahibi olarak, çevrimiçi marka bilinirliğinizi artırmak için muhtemelen çeşitli sosyal medya hesaplarınız vardır.

Ancak bu hesaplara sahip olmak ve burada ve orada birkaç “beğeni ve paylaşım” kazanmak size istediğiniz sonuçları veriyor mu?

İşte sosyal medya reklamcılığınızı bir sonraki seviyeye taşımanın zamanının geldiğini gösteren 5 işaret.

1. Az Beğeni veya Yorum Alıyorsunuz

Sayfa beğenilerinden değil, bireysel gönderi beğenilerinden bahsediyoruz. İnsanlar gönderilerinizle etkileşim kurduğunda, bu, yayınladıklarınızı beğendiklerinin bir göstergesidir. Ve bunun tersi, gönderilerinizin çok az etkisi olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, “takipçi sayısı” her şeyi kapsayan bir metrik değildir; Milyonlarca takipçin olabilir ama gönderilerini beğenmiyorlar, paylaşmıyorlar veya yorum yapmıyorlarsa önemli değil.

Beğeniler, paylaşımlar, yorumlar ve retweetler dahil olmak üzere ortalama gönderilerinizin oluşturduğu etkileşim sayısına bakın.

2. Reklam Stratejiniz Arka Planda

Birkaç dakikanızı ayırın ve stratejinizi düşünün. Uzun vadeli hedefleriniz var mı? Kısa vadeli hedefleriniz var mı? Belirli bir platformu kullanmanın bir nedeni var mı? Nasıl daha fazla etkileşim almayı planlıyorsunuz?

Bu sorulara sağlam yanıtlarınız yoksa, pazarlama stratejiniz sonradan akla geliyor ya da hiç pazarlama stratejiniz yok. En iyisini umarak sadece yüzüyorsun. Bunu yapma! Neye ulaşmak istediğinizi yazın. Birçok uzun vadeli hedefin ve birkaç kısa vadeli hedefin bir listesini yapın. Markanız ve işiniz için en iyi platformun hangisi olduğunu öğrenin. Önceden ne yayınlamak istediğinizi ve bu yayınların etkileşimi nasıl geliştirmesini istediğinizi belirtin.

3. Gönderilerinizin Çoğu Kendini Tanıtıyor

Markanızın yeni beslemelerine göz atarsanız, hangi gönderileri görüyorsunuz? Eğlenceli, bilgilendirici veya sohbet amaçlı gönderiler mi? Yoksa çoğu markanızın ürün veya hizmetlerini mi içeriyor?

Gönderilerinizin çoğu ürünlerinizi veya hizmetlerinizi içeriyorsa, hedef kitlenizi kaybediyorsunuz demektir. İnsanlar her zaman kendilerine reklam verilmesinden hoşlanmazlar. Bunun yerine, kişisel olarak ve hedef kitlenizle bağlantı kurarak sosyal medya pazarlamanızı bir sonraki seviyeye taşıyın.

4. Aylardır Analizlerinizi Kontrol Etmediniz

Reklam veri odaklıdır. Geçmişte ne işe yaradı? Ne yok? Aynı hataları tekrarlamayın. sosyal medya analizlerinizi her zaman en az haftada bir kontrol edin.

5. Bir Takipçinizle En Son Ne Zaman Sohbet Ettiğinizi Hatırlayabiliyor musunuz?

Sohbetler, insanların sayfanıza gelmesini sağlar. Bir bloga bağlantı göndermek ve onunla bitirmek yeterli değildir. Biri size bir soru sorarsa, cevaplamak için orada olun. Ve eğer yorum yaparlarsa, onları onaylamanız gerekir.

Teşekkür ve katılımlar, takipçilerinizin kendilerini değerli ve takdir edilmiş hissetmelerini sağlayacaktır. Bir hayranla en son ne zaman sohbet ettiğinizi hatırlamıyorsanız, pazarlama stratejinizi ölçeklendirmeniz ve geliştirmeniz gerekir.Bans Media Alper Tekin

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız.

Yorum bırak

Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali
Logo
Register New Account
Reset Password
Ürün karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0
Ninja Silhouette 9 hours ago

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Alışveriş Sepeti