Sosyal Medya Sorunları Çözmeye ve Yaratmaya Nasıl Yardımcı Oldu? | Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali

Sosyal Medya Sorunları Çözmeye ve Yaratmaya Nasıl Yardımcı Oldu?

sosyal medya platformu tüm dünyada hızla büyüyor. İnsanlar arasında etkileşime izin verir. Hayatımız üzerindeki etkisi olumlu olduğu kadar olumsuzdur.

Sosyal ağ siteleri yardımıyla diğer kişi veya topluluklarla iletişim kurabilir ve birbirimizle iletişim kurabiliriz. Arkadaşlarımızla bilgi paylaşabilir ve ayrıca herkese açık olarak paylaşabiliriz. Ayrıca sosyal medya üzerinden geniş bir insan grubu ağı oluşturuyor ve işinizi büyütüyoruz. Facebook gibi bir sayfa oluşturma özelliği verir. İşimizle ilgili bir sayfa oluşturuyoruz ve işinizle ilgilenen tüm insanları yakalıyor ve sosyal platform yardımıyla marka bilinirliğinizi artırıyoruz. Diğer insanlarla iletişim kurmanın en kolay yoludur. Bu kadar çok sayıda birey, organizasyonlar ve uzak yoldaşlar dahil olmak üzere web tabanlı yaşamın avantajlarından yararlanmaktadır.

Önemi her öğrencinin hayatında daha çok dikkat çekiyor. Web tabanlı yaşam sayesinde daha basittir ve bilgi edinme, veri paylaşma ve aktarmaya yardımcı olur. Eğitmenler ve öğrenciler bu aşama ile ilişkilidir ve eğitimlerinin çalışması için bu platformdan büyük ölçüde yararlanabilirler.

Bu günlerde PC, cep telefonu ve e-posta kullanımının yaygınlaşmasıyla sabit telefonların kullanımı ve mektup yazma yavaşlıyor. Sayısız birey, özellikle işyerinde, mekanik tekniklerin mevcut ilerlemesi konusunda farklı duygulara sahiptir.

Forbes’a göre dünyada 1 milyar sosyal medya hesabı kayıtlı. Ve hepsi farklı ülkeden birbirine bağlı. Web tabanlı sosyal ağlara eşlik eden bazı olumsuz etkiler de vardır. Araştırmalar, kişiden kişiye iletişimin aşırı derecede bağımlılık yapabileceğini göstermiştir. Bazı insanlar sosyal medyada çok zaman harcarlar ve gerçek hayatta işleri için daha az zaman harcarlar. Sosyal medyayı aşırı kullanırsanız, insanlarda depresyon ve kaygı yaratır, bu da beynimizi olumsuz etkiler ve kendimizi hasta hissederiz.

Günümüzde sosyal medya kullanımının sınırı aşmış olması uyku bozukluğuna yol açabilmektedir. Siber zorbalığın, beden imajı sorunlarının vb. birçok başka olumsuz etkisi de vardır. Birçok çocuk, kendilerine çok fazla zarar veren siber zorbalığın kurbanı oldu. güvenlik sorunlarına yol açabilecek kişisel verilerin kaybı. Kimliğin kötüye kullanılması ve banka bilgilerinin çalınması gibi herhangi bir bireye zarar verebilecek suçlar vardır. Birçok kişi, dolandırabilecekleri ve yasa dışı olarak kâr elde edebilecekleri savunmasız kullanıcılar arıyor. Herkesin telefonla meşgul olması bir ailede en sık yaşanan sorunlardan biri olduğu için sosyal medyadan sosyal ve aile hayatı da etkileniyor.

Dolayısıyla hayatımızı nasıl etkilediği sosyal medya platformunun nasıl kullanılacağına bağlıdır.Bans Media Alper Tekin

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız.

Yorum bırak

Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali
Logo
Register New Account
Reset Password
Ürün karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0
Ninja Silhouette 9 hours ago

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Alışveriş Sepeti