Sosyal Medya - Twitter Kirli Olabilir Ama Hâlâ Diğerlerinden Daha İyi | Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali

Sosyal Medya – Twitter Kirli Olabilir Ama Hâlâ Diğerlerinden Daha İyi

Twitter’ı kullanarak bir sosyal medya çabası içindeyseniz, tweet ortamının ne kadar dağınık olduğunu bilirsiniz. Twitter’da çöp toplama sorunu, temel olarak çevredeki çöp ve spam pazarlama ajanslarının enkazları ve benzer otomatik tweet beslemeleriyle ilgilenir.

Benim bilmediğim çeşitli nedenlerle, arama motoru optimizasyonu ve arama motoru pazarlaması şirketleri, otomatik olarak bir Twitter takipçisi oluşturursanız, bir dizi retweet ve RSS veya haber beslemesiyle birleştiğinde, bir şekilde bir sosyal medya ütopyasına ulaşılacağına inanırlar. Ancak, bu gerçeklerden uzaktır.

Ancak, sosyal medyanın temellerine geri dönelim. Sosyal medyayı kullanarak, bir müşteriye sosyal bir atmosfer için çaba göstereceğinizi etkili bir şekilde söylüyorsunuz. Bu atmosferde, çevrimiçi ortamda belirli bir varlığı sürdürme taahhüdünde bulunuyorsunuz.

Ayrıca, hedeflenen bir kitleye ulaşmanız gerekir. Örneğin, taze pişmiş ekmek satan bir müşteriyle ilgili bir sosyal medya çalışması yürütüyorsanız. Açıkçası Twitter’da benzer şefler, fırıncılar ve ekmek endüstrileriyle uğraşmanız gerekecek, değil mi?

Bununla birlikte, bununla ilgili sorun da burada. Twitter’ın kullanıcılarının deneyimini geliştirmek için yaptığı çalışmaların yanı sıra, birçok sözde sosyal medya kampanyası otomatik geri takip taktiklerini kullanıyor. Orada sayısız otomatik takip listesi var, örneğin 500 veya daha fazla Twitter kullanıcısı veya onları takip ettiğinizde sizi otomatik olarak takip edecek ‘tweeple’.

Bu dediğin sorun ne? sosyal medya, en azından özünde saygı ve gerçek bilgi ile ilgilidir. Bir otomatik takip listesi kullanarak 50.000 kullanıcılık bir takipçi sayısı oluşturursam, bu tweeple’lardan kaç tanesi tweetlerimde söylenenlerle meşgul olacak – cevap? Bir avuç ya da hiç.

Twitter takiplerinde gerçek bir ikilem var. Takip ettikleri tweeple, olaydan birkaç gün sonra onları takip etmeyi bıraktığında, otomatik takipçilere tam olarak geri ödeme yapılıyor. Bu ne yapar? Pekala, sizi takip eden kullanıcının takipçi sayısını artırırken, takiplerinizi sinsice azaltan sinsi bir sosyal medya taktiğidir. Bu taktik neden işe yarıyor? Tabii ki otomatik takip kullanımı. Otomatik takip taktiklerini kullanacaksanız, kendinizi bu takipten çıkma taktiğine etkin bir şekilde hazırlıyorsunuz.

Twitter’da otomatik takip etkili bir şekilde kullanılabilir. Makul bir takipçi kitlesi oluşturduktan sonra, otomatik takip değerli olabilir. Yukarıdaki fırın örneğinde olduğu gibi Twitter’da söyleyeceklerinizle ilgilenen kişilerin olduğunu düşünüyorsanız, otomatik takip özelliğini etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. İyi yağlanmış bir makine gibi makul bir takipçi sayısı oluşturmuş olan Twitter hesabınızı düşünün. İnsanlar sizi yakaladıktan sonra sektörünüz, konunuz ve sohbetinizle ilgili olabilecek takipçiler edinmeye başlayacaksınız. Otomatik takip etkinleştirildiğinde, onları hızlı ve kolay bir şekilde takip edebileceksiniz. Bunu kullanmanın doğru yolu budur.

Twitter’da herkesin takibi bırakılabileceği açıktır – bu işlevsellik içindedir. Ancak aktif ve gerçek bir Twitter takipçisi oluşturduysanız, sinsi takipten çıkma taktikleriyle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Birisi el yapımı ve yerleşik takipçi listenizi takip ederse, büyük olasılıkla kim olduğunu ve muhtemelen neden yaptığını bileceksiniz.

Twitter’da saygı kazanmanın ve aktif olarak etkileşim kurmanın temelleri şunlardır:

  • Şirketinizle ilgilenen aktif arkadaşlarınızı takip ederek başlayın.
  • Daha fazlasına ulaşın: Endüstri ilişkilerini ve tanıdığınız işletmeleri takip edin. Twitter’da aktif olarak meşgul olduklarından emin olun.
  • Aktif olarak etkileşimde bulunarak, tanıtım yaparak ve sektörünüzle ilgili güncel trendleri ve haberleri takip ederek Twitter takipçi sayınızı artırın.
  • Otomatik takip taktiklerinden, Twitter’a bağlanan RSS/haber kümelerinden vb. uzak durun.
  • Bilgileri gerçek tutun ve kısa durum güncellemeleri sağlayın: “Bunu az önce yaptık…” veya “Çalışan x şunu düşünüyor…”
  • Takipçilerinizi asla bırakmayın. Twitter tutarlılık ile ilgilidir, bu yüzden mümkünse böyle tutun.

Çalışmaları bir sosyal medya kampanyasıyla sürdürmek önemlidir. Bazı sosyal medya uzmanları Twitter’ın bir sayı oyunu olduğunu düşünse de öyle değil. Popülerlik, en azından satış odaklı herhangi bir işletme için önemli olsa da, kapsamlı bir hedef göz önünde bulundurularak geliştirilmelidir. Bu da ürününüz ve işiniz hakkında gerçek bir bilgi kaynağı sağlamaktır. Bu nedenle, diğer sosyal medya siteleri gibi Twitter da bir marka oluşturmak için kullanılabilir. Tweetlerinizi dinleyen gerçek takipçilerle, mesajınızı hızlı, etkili ve geniş ve ilgili bir kitleye iletebileceksiniz. Amaç budur.Bans Media Alper Tekin

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız.

Yorum bırak

Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali
Logo
Register New Account
Reset Password
Ürün karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0
Ninja Silhouette 9 hours ago

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Alışveriş Sepeti