Ürünlerinizi Sosyal Medyada Pazarlamanın 5 Yolu | Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali

Ürünlerinizi Sosyal Medyada Pazarlamanın 5 Yolu

Tıpkı şehrinizde gerçek bir mağaza açıyormuşsunuz gibi, bir çevrimiçi mağaza işletiyorsanız, insanların ürünlerinizi satın almak için geldiklerinden emin olmalısınız. İnsanların ne sattığınızı, neden gelip satın almaları gerektiğini ve neden diğer insanlara da satın almalarını söylemeleri gerektiğini bilmelerine ihtiyacınız var. Sosyal medyanın ürünlerinizi çevrimiçi satmak için etkili bir araç olmasının birçok nedeni vardır. Maliyet etkindir, sosyal medyada milyarlarca kullanıcı vardır ve bir mağaza etrafında bir topluluk oluşturmaya yardımcı olur!

Ürünlerinizi sosyal medyada pazarlamak için şu yaklaşımları izleyerek işi duyurun ve başarılı bir iş kurun:

İşletmeniz için doğru olan sosyal medya platformlarını seçin

Her gün ortaya çıkan tonlarca diğer sosyal medya platformuyla, pazarlama seçenekleriniz çok zor görünebilir. Ama aynı anda her yerde olmak zorunda değilsin. sosyal medya seçeneklerinizi akıllıca keşfedin ve ürünlerinizi en iyi şekilde sergileyen ve aradığınız kitleye ulaşan platformları kullanın.

Facebook – Facebook olmazsa olmazlardandır. Büyük bir erişime sahip özelleştirilebilir pazarlama ve izleme araçlarına sahiptir. Her tüccar bir FB işletme sayfası oluşturmalıdır. Ve elbette ürünlerinizi Facebook Shop’a ekleyebilirsiniz!

Twitter – Tutarlı tweetler göndermek için zamanınız ve kaynaklarınız varsa, aşağıdakileri geliştirebilirsiniz.

Instagram ve Pinterest – Ürününüzün güçlü bir görsel unsuru varsa. Örneğin, çevrimiçi mağazanız, görülmesi gereken giysiler veya benzersiz ürünler satıyorsa.

LinkedIn – İşletmelere ve profesyonellere yönelik ürünler için harika.

Net ve acil harekete geçirici mesajlar oluşturun

Bir takipçi kitlesi oluşturduktan sonra, ziyaretçilerin güncellemelerinizi tıklamaya ve harekete geçmeye mecbur hissetmelerini istersiniz. Sınırlı süreli promosyonlar ve indirimler sunarak teşvikler oluşturun ve eyleme dayalı bir dil kullanın: “Burayı tıklayın…” veya “Kazanmak için girin…”

Takipçilere ve hayranlara özel fırsatlar sunun

Müşteriler, özel muamele gördüklerini veya başka bir yerde bulunamayacak bir anlaşma aldıklarını hissettiklerinde dahil olmaya daha meyillidirler. Kullandığınız her sosyal medya platformu için farklı teklifler oluşturun.

Paylaşımı teşvik edin

Müşterilerinizi ürününüz ve markanızla etkileşime geçmeye davet etmek, sadakat geliştirecek ve sözcüğün yayılmasına yardımcı olacaktır. Haberleri paylaşırlarsa insanlara ek kazanma şansı veren yarışmalar veya promosyonlar oluşturun.

Tüm sosyal medya hesaplarınızı güncel tutun

İşletmenizi takipçilerinizin aklında tutmak için hesaplarınızı düzenli olarak yeni içeriklerle güncelleyin. sosyal medya platformlarının düzeni ve politikaları zamanla değişebilir, her birinden en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olun. Çalışanlarınızın iç haberlerini ve resimlerini yayınlayarak insani yönünüzü göstermekten korkmayın.

Müşteri servisi

Her zaman unutmayın, müşteriler önce gelir. Tüm yorumları ve geri bildirimleri, olumsuz olanları bile yanıtlayın. Müşterilerin kendilerini özel hissetmelerini sağlayın ve resmi pazarlama konuşmalarından kaçının. Arkadaşlarınıza veya iş arkadaşlarınıza çevrimiçi mağazalarınızla ilgili haberleri anlattığınızı hayal edin.

online satış

Online mağazaBans Media Alper Tekin

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız.

Yorum bırak

Bans Media | Tasarımın Dijitalleşmiş Hali
Logo
Register New Account
Reset Password
Ürün karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0
Ninja Silhouette 9 hours ago

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Joe Doe in London?

Joe Doe in London, England purchased a

Alışveriş Sepeti